KOMPOZİSYON VE RESİM YARIŞMASI

"Suya Dair Her şey" temalı resim ve kompozisyon yarışmaları 2. Uluslararası Su ve Sağlık Kongresi talebi ile T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenmektedir. Türkiye genelindeki resmi ve özel tüm ilkokul ve ortaokul kategorilerinde ayrı ayrı gerçekleştirilecek olan yarışmaların amacı, çocuklarda “Su” konusunda farkındalık yaratmak, “Suya Dair Her Şey” temasıyla ilgili eser üretmelerini sağlayarak yaratıcılıklarını geliştirmelerine yardımcı olmak ve başarılı çocukları onurlandırmaktır.



2. Uluslararası Su ve Sağlık Kongresi tarafından Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde düzenlenmiş olan kompozisyon yarışmasına ilişkin değerlendirme tamamlanmıştır.
Katılım sağlayan tüm öğrencilere güzel ürünleri için teşekkür ederiz.
Dereceye giren eserler aşağıda listelenmiştir.

Kongre Düzenleme Kurulu



İLKÖĞRETİM AD-SOYAD ESER ADI İL
BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ Gökhan Halil KIZIKLI Damla Damla Yaşam İSTANBUL
İKİNCİLİK ÖDÜLÜ Mete ŞAHİN Yaşamı Su ile Yaşatalım ANKARA
ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ Ayşe Ilgın IŞIK Su, Water, Aqua, Wasser KOCAELİ


ORTAÖĞRETİM AD-SOYAD ESER ADI İL
BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ Aslı BELGİN Küçük Su Damlası İSTANBUL
İKİNCİLİK ÖDÜLÜ
(İki öğrenci tarafından paylaşılmıştır)
Alya SALAN Su Gibi BURSA
İrem Sude ELDEN Su Damlacığı İSTANBUL
ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ
(İki öğrenci tarafından paylaşılmıştır)
Müge Naz ACAR Suyunu Arayan Gezegen BURSA
Zeliha Melek BEKDEMİR Sokak Çeşmesi AMASYA


2. Uluslararası Su ve Sağlık Kongresi tarafından Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde düzenlenmiş olan kompozisyon yarışmasına ilişkin değerlendirme tamamlanmıştır.
Katılım sağlayan tüm öğrencilere güzel ürünleri için teşekkür ederiz.
Dereceye giren eserler aşağıda listelenmiştir.

Kongre Düzenleme Kurulu



İLKÖĞRETİM AD-SOYAD İL
BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ M. Ali GÜMÜŞOLUK Kahramanmaraş
İKİNCİLİK ÖDÜLÜ Muhammet Hatip YALÇIN Muş
ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ
(İki öğrenci tarafından paylaşılmıştır)
Emel İklim CAN Sakarya
Ilgın ORAL Niğde


ORTAÖĞRETİM AD-SOYAD İL
BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ Sudenur ATAMAN Trabzon
İKİNCİLİK ÖDÜLÜ
(Üç öğrenci tarafından paylaşılmıştır)
Abdullah Tarık ERDEM İstanbul
Berkehan KESER Osmaniye
Kübra KİRMİT Hatay
ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ
(İki öğrenci tarafından paylaşılmıştır)
Aslı ÇELİK Erzurum
Ahmetcan TATAR Kahramanmaraş